Март 22, 2017 – 12:36
Категория: Юриспруденция

Знімаємо заборону

Недавно закрив іпотечний кредит. Тепер потрібно зняти заборону на відчуження заставного майна. З початку року у нотаріусів це право начебто відібрали на користь держреєстраторів. До кого звертатися? Владислав, Кіровоград.

Активне зміна законодавства, як зазвичай, призвело до плутанини. Дійсно, з 1 січня 2013 року в силу вступила норма, що позбавляє нотаріусів права знімати заборону на продаж застав. 6 вересня 2012 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України« Про нотаріат »щодо державного регулювання нотаріальної діяльності». В результаті, п. 9 ст. 34 «Нотаріальні дії, які вчиняють нотаріуси» ЗУ «Про нотаріат» був переписаний таким чином, що з переліку нотаріальних дій зникла функція «зняття заборони», залишилося лише право його накладати.

Але 24 квітня 2013 року Мін'юст опублікував лист №131 / 32-322, в якому говориться, що право знімати заборону на відчуження заставного майна зберігається за нотаріусами. «Тобто нотаріуси як і раніше можуть знімати заборону на відчуження заставного майна», - говорить старший юрист ЮК «Головко та Партнери» Дмитро Головко.

Але не всі юристи погоджуються з цією точкою зору. «У зв'язку з тим, що лист Мін'юсту носить рекомендаційний характер і не є актом, що носять загальнообов'язковий характер для застосування всіма нотаріусами України, нотаріуси в своїй роботі, перш за все, повинні діяти за законом. А він не дає їм права знімати заборону », - говорить старший юрист Андрій Виклюк.

Щоб з'ясувати, як йдуть справи насправді, кореспонденти "Грошей" звернулися до практикуючих нотаріусів. Як з'ясувалося, і у них немає єдиної позиції з даного питання. Половина опитаних нами нотаріусів знімають заборону на відчуження застав, половина - перестраховуючись, відправляють клієнтів до держреєстраторам. З огляду на неоднозначність ситуації, жоден з чотирьох опитаних нами експертів не погодився офіційно прокоментувати проблему. «Ми самі не розуміємо, як правильно трактувати події. Тому щоб не підставляти клієнтів і не нариватися на штрафні санкції, я відправляю клієнтів до державних реєстраторів », - повідомила« Грошам »в неофіційній бесіді один зі столичних нотаріусів. З огляду на все вищевикладене, до тих пір, поки в Закон «Про нотаріат» не будуть внесені відповідні правки, за зняттям заборони на відчуження застави краще звертатися до держреєстраторам.



Обратите внимание на следуюшие статьи: