Категория: Образование

Тарас Григорович Шевченко народився на далекому Київщині у селі Моринці. Було це 9 березня 1814 року. Батько Тараса помер, коли той був зовсім малим, тому мати виховувала його самотужки.

  • У дитинстві Тарас пастушив корів і вів своєрідний денний журнал, записуючи туди свої казки, вірші та історії з життя.
  • Коли Шевченко пішов до школи, його помітив поміщик та вирішив навчати хлопчика. Так Тарас став слугою на поміщицькому маєтку Іржавець.
  • Але Шевченко не здалися і продовжував навчатися сам, пишучи вірші та малюючи картини. Потайки він вивчав українську та інші мови.
  • У 1838 році Тараса купив багатий меценат - брати князя Воронцова, який визволив його з кріпацтва та дав йому можливість навчатися в художній академії в Петербурзі.

Після закінчення академії Тарас Шевченко працював малярем-портретистом, але більшість свого життя він присвятив поезії. Його вірші були дуже популярні серед українців та допомагали зміцнювати національну свідомість. Багато з віршів Тараса були про те, як важко бути кріпаком та як потрібно боротися за свободу.

Тарас Шевченко - народний герой

За свої вірші та малюнки Шевченко отримував багато підтримки від українського народу, але його критикували влада та церква. У 1847 році Шевченка засудили до суворої каторги і відправили в Сибір. Там він зміг навіть писати свої вірші та малюнки, а в 1857 році був помилуваний та повернувся додому.

Тарас Шевченко помер у 1861 році, але його твори залишаються досі дуже популярними та важливими для українців. В Україні є багато музеїв та пам'ятників, присвячених Шевченку, а його портрет можна побачити навіть на гривневій купюрі.Обратите внимание на следуюшие статьи: