Є поширена класифікація, згідно з якою всі квадроцикли поділяються на три категорії:

  1. Спортивні. Для квадроциклів є кілька дисциплін змагань. Найпоширеніша - це гонки по бруду, але бувають ще й гонки сухими маршрутами на швидкість, виконання трюків, кроси на різні дистанції (від 3-5 км до декількох десятків або навіть сотень км). Для таких завдань зазвичай беруться найпотужніші квадроцикли, які потім серйозно тюнінгуються.
  2. Утилітарні. Наймасовіша категорія, яку можна назвати універсальною. Утилітарні квадроцикли можна використовувати як транспорт для бездоріжжя, так і для роботи або туризму.
  3. Туристичні. «Молодші» брати утилітарників: коштують вони зазвичай трохи дешевше, і трохи поступаються за характеристиками. Заточені під менш досвідчених райдерів, яким не потрібна максимальна швидкість та динамічність розгону.

ЯК ВИБРАТИ КВАДРОЦИКЛ

Салон Мото-мото Львів пропонує великий вибір квадроциклів для покупки. Який з них краще?

БЮДЖЕТ

Найважливіший пункт. Пам'ятайте, найдешевша техніка – не завжди найвигідніша. Найчастіше трапляється навпаки, вигідніше взяти дорогу модель від відомого бренду, тому що:

  • вона прослужить довше через кращу якість та ремонтопридатність;
  • на неї простіше знайти деталі та аксесуари для тюнінгу, а також СТО, де її обслужать;
  • її можна буде легше та дорожче продати, на відміну від техніки маловідомих брендів.

Коли визначатимете бюджет — пам'ятаєте ще й про те, що окрім квадроциклу вам знадобиться екіпірування та оплата доставки до вашого міста (якщо ви живете не в тому самому місті, де робите покупку).

НАВІЩО САМЕ ВАМ ПОТРІБЕН КВАДРОЦИКЛ

Можна виділити такі цілі покупки:

Робота. Квадроцикл можна використовувати або для перевезення вантажу або замість сільгосптехніки. Для першого завдання він може мати бортовий кузов або фаркоп для причепа. Для другого завдання на квадроциклі можна встановити навісне обладнання. Зазвичай у господарство беруть або спеціально призначені для цього моделі, які ми згадали, або просто ATV-квадроцикли з потужним двигуном.

Полювання, риболовля та туризм. Ніякі позашляховики, навіть найтюнінгованіші, не зрівняються у прохідності з квадроциклом, тому мисливці, рибалки та туристи люблять виїжджати в глухий кут саме на мотовсюдиходах. Вибір моделі залежить від того, як далеко ви плануєте їхати, і наскільки складним буде маршрут (про це детальніше розповімо трохи нижче).

Як транспорт. Доповнюємо попередній пункт: квадроциклами їздять геологи, МНС-ники, лісники, співробітники великих агропромислових підприємств, турбаз, будівельники. Оскільки їздити їм доводиться довго, далеко, часто, складними маршрутами, далеко від цивілізації, і брати з собою як мінімум запас їжі, зазвичай для таких завдань купують потужні квадроцикли з великим кліренсом, нерідко з кабіною.

Розваги. Якщо ви хоча б раз їздили на квадроциклі бездоріжжям — то знаєте, як це цікаво і захоплююче. Деяким людям настільки подобається драйв від таких поїздок, що вони купують власний мотовсюдихід. Вибір у такому разі залежатиме від бюджету та особистих переваг: комусь вистачить найпростішої моделі, а комусь захочеться взяти найпотужніший і найдинамічніший квадроцикл.

Спорт. Окрема категорія, для якої є спеціальні лінійки. Одна з найкрутіших за всіма критеріями - від потужності до керованості та прохідності.Обратите внимание на следуюшие статьи: